Baška Voda

Baška Voda se nachází na Makarské riviéře, 15 km jižně od Makarské. V 30. letech minulého století bratři Sikavica postavil první turistický objekt na místě, Hotel Slavija, který získal medaili z Londýna v roce 1936. Po druhé světové válce, nové hotely, apartmány a hostince byly postaveny, cestovní ruch rostl a stal se v posledních deseti letech nejdůležitější odvětví.

Dnes Baška Voda nabízí slunce a moře, koupání a příjemné procházky, historické památky a muzea, atraktivní kulturní a zábavní akce. Jsou velmi zajímavé jsou náboženské svátky – zejména na Velký pátek (oslavován všemi vesnicemi v obci, 15 km), St Nikolas, kryté od Baška Voda (v prosinci 6) a den svatého Vavřince (10.srpna) , na které je festival ve spolupráci s pěveckým sborem na Makarské riviéře.

Sportovní a rekreační nabídka je velmi různorodá (tenis, fotbal, házenou, stolní tenis, mini golf, rybaření, turistika, atd.). Ve večerních hodinách se bavili v barech, na terasách nebo v nočních klubech. Místní speciality nabízí mnoho restaurací a hostinců.

K dispozici jsou také zajímavé procházky na úpatí pohoří Biokovo, které uvádí Bast a Topice jsou známé pro jejich sýr, šunka a chléb. Příjemné jsou procházky a akce na Promajna a rybářské vesnice Bratus.