Baska Voda

Baska Voda jest na Riwierze Makarskiej, 15 km na południe od miasta Makarskiej. W ciągu 30 lat ubiegłego wieku bracia Sikavica zbudowali pierwszy obiekt turystyczny na miejscu, Hotel Slavija, który otrzymał medal z Londynu w 1936 roku. Po drugiej wojnie światowej, zbudowano nowe hotele, apartamenty i zajazdy.

Turystyka wzrosła i stał się w ciągu ostatnich dziesięciu lat najważniejszy w branży. Dzisiaj Baska Voda oferuje sloneczna pogode, kapiele w morzu, spokojne spacery wsrod zabytków i muzeow. Atrakcyjne imprezy kulturalne i rozrywkowe. Bardzo ciekawe są rowniez święta religijne – szczególnie w Wielki Piątek (obchodzony przez wszystkie wsie w gminie – procesja 15 km)do  St Nikolas, odsuniete od Baska Voda (06 grudnia), i dzień Świętego Wawrzyńca (10 sierpnia) , w którym odbywa się festiwal we współpracy z chórem na Riwierze Makarskiej.

Oferta sportowa i rekreacyjna jest bardzo zróżnicowana (tenis, piłka nożna, piłka ręczna, tenis stołowy, mini golf, wędkarstwo, turystyka, itp.) Wieczorem jest mozliwosc zabawy w  pobliskich barach, na tarasach lub w klubach. Lokalne specjały oferuje wiele restauracji i zajazdów.

Są też ciekawe spacery, u podnóża masywu górskiego Biokovo, w ktorych okolicach znajduja sie miasteczka Bast i Topice znane z regionalych produktow miedzy innymi sera, szynki i chleba . Ciekawe i Przyjemne są rowniez spacery do Promajna i wioska rybacka Bratus gdzie odbywaja sie roznego rodzaju imprezy.

 

Serdecznie Zapraszamy